Oznamujeme občanům, že I. kolo volby prezidenta ČR se uskuteční dnes 12. ledna 2018 od 14:00 - 22:00 hodin a v sobotu dne 13. ledna 2018 od 8:00 - 14:00 hodin. Místem konání volby prezidenta ČR je volební okrsek č. 1 se sídlem v budově Úřadu městyse Častolovice, Masarykova 10, Častolovice – Klub důchodců (zasedací místnost), umístěná v přízemí budovy. Hlasování probíhá pouze ve volebních místnostech na území České republiky. Voličem je státní občan ČR, který alespoň druhý den volby prezidenta dosáhl věku 18 let. Volič může požádat ze závažných, zejména zdravotních důvodů Úřad městyse a ve dnech voleb i okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena. V takovém případě okrsková volební komise vyšle k voliči 2 své členy s přenosnou volební schránkou, úřední obálkou a hlasovacími lístky.

V rámci Tříkrálové sbírky Charity Česká republika, která v našem městysi proběhla v sobotu 6. ledna 2018, bylo celkem vybráno 28 474,- Kč.

Výtěžek Tříkrálové sbírky 2018 bude použit podle schváleného záměru na podporu Stacionáře sv. Františka v Rychnově nad Kněžnou pro seniory a lidi s mentálním či kombinovaným postižením – obnovení vybavení pro uživatele, pomoc konkrétním lidem a rodinám v nouzi, rodinám s více dětmi ve městě a regionu, rodinám s postiženým dítětem, na vybavení chráněného pracoviště pro lidi s lehkým mentálním postižením v Neratově, na projekty v indii: kvalifikační kurzy pro nevyučenou a nezaměstnanou mládež a dětské večerní vzdělávání v oblasti Bangalore – Karnataka, výstavbu domků pro chudé v oblasti Belgaum, projekty misie v Hondurasu a na krytí nákladů vzniklých při odstraňování následků povodní, požárů apod.

Všem, kteří do sbírky přispěli, děkují Tříkráloví koledníci.