Velmi důležitá informace občanům:

Sdělujeme občanům, že Státní veterinární správa vydala z důvodu výskytu nebezpečné nákazy ptačí chřipky v lokalitě Žďár nad Orlicí mimořádná veterinární opatření, která mají dopad i do našeho katastrálního území.

Městys Častolovice byl dle nařízení Státní veterinární správy zařazen do tzv. „pásma dozoru“, kde se nařizuje pro drobné chovatele:

a)      Zákaz přemístění drůbeže, kuřic před snáškou, jednodenních kuřat a vajec v pásmu dozoru bez souhlasu krajské veterinární správy.

b)      Zákaz pohybu drůbeže, kuřic před snáškou, jednodenních kuřat a vajec do hospodářství, jatek, balíren nebo podniků na výrobu vaječných produktů, které se nacházejí mimo pásmo dozoru. Odchylky jen se souhlasem krajské veterinární správy.

c)       Sledovat zdravotní stav drůbeže a jiného ptactva chovaného v zajetí a případné úhyny hlásit na krajskou veterinární správu – telefonní číslo. 720 995 210.

d)      Dodržovat přiměřená opatření biologické bezpečnosti každou osobou vstupující do hospodářství nebo je opouštějící za účelem zabránění rozšíření nemoci.

e)      Neprodlené vyčištění a dezinfekce dopravních prostředků a zařízení používaných k přepravě drůbeže a jiného ptactva chovaného v zajetí k tomu určenou dezinfekční látkou.

f)       Zákaz vstupu drůbeže, jiného ptactva chovaného v zajetí nebo domácích druhů savců do hospodářství nebo jeho opuštění bez souhlasu krajské veterinární správy. Toto omezení však neplatí pro domácí druhy savců, kteří mají přístup pouze do obytných prostorů v hospodářství, v nichž nemají žádný kontakt s drůbeží nebo jiným ptactvem chovaným v zajetí ani k žádnými klecím i prostorům, kde je drůbež chována.

Sdělujeme, že na dvoře Úřadu městyse v č.p. 10 je pro případ bezpečného uložení uhynulých ptáků pocházejících z chovů a volně žijících ptáků, pro jejich svoz a neškodné odstranění asanačním podnikem připravena uzavíratelná nádoba.

Celý text nařízení Státní veterinární správy je zveřejněn na Úřední desce a na Elektronické úřední desce.

Případné další informace na Úřadu městyse Častolovice.

TJ Sokol Častolovice Vás srdečně zve na II. SOKOLSKÝ PLES sál U Lva v Častolovicích 17. 2. 2017 od 20:00 hod. Vstupné v předprodeji 50 Kč, místenka 50 Kč, na místě bez místenky 100 Kč. K tanci a poslechu budou hrát STREJCI. Předprodej vstupenek a místenek naleznete v Levných oděvech, bohatý program a tombola zajištěny.

SRPDŠ - MŠ Častolovice z. s. a kulturní komise Častolovice pořádá DĚTSKÝ KARNEVAL dne 19. 2. 2017 od 14 hodin na sále restaurace U Lva v Častolovicích, hudba: Martin Dohnálek. Čeká na Vás bohatá tombola, soutěže, mažoretky, malování na obličej, sladké a slané dobrůtky. Těšíme se na Vás!!