Oznámení občanům o konání VOLEB DO ZASTUPITELSTEV KRAJŮ a to ve dnech:

7. 10. 2016 od 14:00 - 22:00 hod. (pátek), 8. 10. 2016 od 8:00 - 14:00 hod. (sobota).

Místem konání voleb do zastupitelstev krajů je Klub důchodců (zasedací místnost), umístěná v přízemí budovy Úřadu městyse Častolovice. Voličem je státní občan České republiky, který alespoň v druhý den voleb dosáhl věku nejméně 18 let a je přihlášen k trvalému pobytu v obci. Volič po příchodu do volební místnosti prokáže okrskové volební komisi svou totožnost a státní občanství České republiky platným občanským průkazem nebo platným cestovním pasem České republiky. Neprokáže-li volič svou totožnost a státní občanství České republiky potřebnými doklady nebude mu hlasovací právo umožněno. Volič může požádat ze závažných, zejména zdravotních důvodů ÚM Častolovice, aby mohl hlasovat mimo volební místnost. Nahlaste se nejpozději do 6. 10. zde na ÚM Častolovice.

V rámci TÝDEN KNIHOVEN  je v častolovické knihovně od 3. do 6. 10. 2016 amnestie pokut + přihlášky nových čtenářů zdarma, dále dne 5. 10. 2016 od 15:00 - 18:00 pro malé i velké PODZIMNÍ TVOŘENÍ, dne 6. 10. 2016 v 17:00 hod RECITÁL ŠIMKO A ŠIMEK, vstupné dobrovolné.

Místní knihovna v Častolovicích Vás zve v měsících září - říjen 2016 na Výstavu novinářských fotografií Ludvíka Uhlíře. Instalováno je na 180 exponátů, které jsou průřezem působení fotoreportéra od roku 1947 do současnosti.

ZO ČZS Častolovice, Územní sdružení ČZS Rychnov n. Kn. a městys Častolovice pořádají 18. výstavu ovoce, zelenina a květin ve dnech 6. - 9. října 2016 ZAHRADA VÝCHODNÍCH ČECH, Radost - Krása - Užitek, v areálu sokolské zahrady, sokolovny a zahrádkářské budovy v Častolovicích. Bližší informace na tel. 721 311 719 a na www.zahradkari.com.

MěÚ Kostelec nad Orlicí oznamuje, že ve středu 5. 10. od 7:00 - 12:00 hod budou pro veřejnost uzavřeny tyto odbory - správy majetku města, ekonomický odbor, organizačně-správní odbor - OP, cestovní doklady, matrika, evidence obyvatel, přestupky, památky, kultura, školství.

Strojírenská firma TFA s. r. o. se sídlem v Kostelci nad Orlicí nabízí zaměstnání na následující pozice:

- obráběč kovů na konvenčních strojích na pozice soustružník, frézař, brusič, mechanik

- seřizovač CNC strojů

- obsluha CNC strojů s možností zapracování na konkrétním pracovišti

- programátor NC strojů (práce v SolidWorks)

Nástupní podmínky a bližší informace je možno získat v sídle společnosti na adrese: Procházkova 430, Kostelec nad Orlicí nebo na telefonu 603 820 974.