Volba prezidenta České republiky se uskuteční v pátek dne 13. ledna 2023 od 14:00 do 22:00 hodin a v sobotu dne 14. ledna 2023 od 8:00 do 14:00 hodin. Případné II. kolo volby prezidenta České republiky se koná ve dvou dnech: v pátek 27. ledna 2023 od 14:00 do 22:00 hodin a v sobotu dne 28. ledna 2023 od 8:00 do 14:00 hodin. Místem konání volby prezidenta ČR je volební okrsek č. 1 se sídlem v budově Úřadu městyse Častolovice, Masarykova 10, Častolovice - Klub důchodců (zasedací místnost), umístěná v přízemí budovy. Hlasování probíhá pouze ve volebních místnostech na území České republiky. Voličem je státní občan České republiky, který alespoň v druhý den volby prezidenta dosáhl věku 18 let. Ve druhém kole volby prezidenta může volit i občan, který alespoň druhý den konání druhého kola volby prezidenta dosáhl věku 18 let. Volič může požádat ze závažných, zejména zdravotních důvodů Úřad městyse a ve dnech voleb i okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okresku, pro který byla okrsková volební komise zřízena. V takovém případě okrsková volební komise vyšle k voliči 2 své členy s přenosnou volební schránkou, úřední obálkou a hlasovacími lístky. Hlasovací lístky pro druhé kolo volby prezidenta České republiky volič obdrží ve dnech konání voleb a to ve volební místnosti.

Městys Častolovice Vás zve dne 18. ledna 2023 od 18:30 hodin na Sál U Lva v Častolovicích na cooking show s názvem Vaříme z vody - Listování z knihy U nás v Evropě, občerstvení zajištěno.