Pan MUDr. Plšek oznamuje, že ve čtvrtek 13. ledna 2022 neordinuje.

V rámci Tříkrálové sbírky Charity Česká republika, která v našem městysi proběhla v sobotu 8. ledna 2022, bylo celkem vybráno 36 722,- Kč. Výtěžek Tříkrálové sbírky 2022 bude použit na obnovu vybavení Stacionáře sv. Františka v Rychnově nad Kněžnou - Denní stacionář, Týdenní stacionář a Odlehčovací služby a na krytí nákladů spojených s provozem NDC Zastávka (pro lidi bez domova). Dále poputuje pomoc konkrétním lidem a rodinám v nouzi v regionu působnosti FCH RK, rodinám s více dětmi dlouhodobě žijícím na hranici chudoby a rodinám s postiženým dítětem. Z výtěžku budou rovněž kryty náklady vzniklé při odstraňování následků povodní, požárů a dalších mimořádných situací a na redistribuci potravinové a materiální pomoci. Část výtěžku bude také poskytnuta na realizaci projektů v Indii: kvalifikační kurzy pro mladé lidi a večerní vyučování pro děti v oblasti Bangalore a na podporu nemajetných školáků a vysokoškolských studentů v oblasti Karnataka. Všem, kteří do sbírky přispěli děkují Tříkráloví koledníci.