1) Oznamujeme občanům, že v sobotu 11. dubna v době od 8.00 do 11.00 bude v prostoru za náměstím na parkovišti čp. 12 umožněno zdarma umístění bioodpadu ze zahrad do přistaveného kontajneru. Biodpadem se rozumí biologicky rozložitelný odpad rostlinného původu jako například tráva, větve, listí, květiny, shnilé ovoce čizelenina apod. Jiný odpad nebude možné do kontejneru umístit!

2) Spolek přátel Častolovic Vás zve na besedu s p. Doc. Mgr. Jaromírem Krejčím s názvem Nejnovější objevy českých egyptologů. Beseda se koná v pátek 10,.4.2015 od 19,00 hod. v clubu Bazylika v Častolovicích. Z kapacitních důvodů je nutná reservace na mob. čísle 603 592 281. Vstupné dobrovolné.

3) SRPDŠ – MŠ Častolovice, kulturní komise MĚSTYSE Častolovice a místní knihovna pořádá Aprílové světluškování dne 10.4.2015. Zveme děti v doprovodu rodičů. Program : od 17, hod. na sále U Lva…Písničkové hrátky na pohádky s Inkou Rybářovou a klaunem Rybičkou. Následně nás čeká světluškování s pohádkami Boženy Němcové. Přineste si : lampionek, něco na opečení ( špekáček, párek). Občerstvení zajištěno – čaj, svařák, palačinky, bramboráčky. Na konci cesty pro každého překvapení. Těšíme se na Vás.

4) Dne 11. a 12.4.2015, tj. sobota, neděle bude uzavřena příjezdová komunikace k železniční stanici Častolovice. Uzavírka bude organizována z důvodu výstavby kanalizace a vodovodu pro nově budovaný provozně-technologický objekt. V době uzavírky bude znemožněn příjezd na parkoviště výpravní budovy a na autobusový terminál. Přístup pro pěší bude provizorně zajištěn. |Náhradní autobusová zastávka bude zřízena v ulici Masarykova. Zde bude také možné parkování osobních vozidel.