Rada městyse Častolovice na svém zasedání RM-82-2017 dne 11. prosince 2017 v bodě č. 11 projednávala stav nemovitosti čp. 78 v ulici na Skalce. Uvedenou nemovitost v současné době obývají bezdomovci. Stav nemovitosti není vhodný k trvalému užívání a může dojít ke zhroucení střechy.

Je nutné zjistit:

1)      Stavební stav nemovitosti

2)      Prověřit trestní užívání nemovitosti bez souhlasu majitele a shromažďování občanů, kteří porušují obecní vyhlášky

3)      Obecné ohrožení sousedících nemovitostí s užíváním nemovitosti v důsledku používání nefunkčního komínového tělesa

Rada městyse Častolovice vydala toto usnesení:

„RM schválila podání žádosti na MěÚ Kostelec nad Orlicí, Policii ČR a Hasičský záchranný sbor ČR o posouzení stavu bezpečnosti nemovitosti čp 78, v ulici Na Skalce a pověřila starostu zajistit odeslání žádosti.“

K žádosti se připojuje i Římskokatolická farnost Častolovice, která vlastní kulturní památkou nemovitosti – Kostel svatého Víta – bezprostředně sousedící s uváděnou nemovitostí.