Velice dlouhou dobu opuštěný bývalý areál č.p. 225 v ulici Sokolské změnil majitele. Jde o nemovitost v obytné zástavbě v centru obce. Nemovitostí se zabývala rada městyse s následujícím výstupem adresovaným Městskému úřadu v Kostelci nad Orlicí:

„Rada městyse Častolovice na svém zasedání RM-84-2018 dne 8. ledna 2018 v bodě č. 13 projednávala připravované aktivity nového majitele bývalé provozovny firmy Rojek v ulici Sokolská 225, 517 50 Častolovice, kterou nyní vlastní firma Alpha Parts, s.r.o..

Rada městyse Častolovice vydala toto usnesení:

RM schválila podat na MěÚ Kostelec nad Orlicí podnět k prošetření připravovaných aktivit nového majitele bývalé provozovny firmy Rojek v ulici Sokolské (firma Alpha Parts, s.r.o.) a to z důvodu:

a)       rozporu umístění provozoven v souvislosti s platným Územním plánem městyse Častolovice pro tuto lokalitu

b)       prověřit povolení pro již prováděné stavební úpravy v areálu.

Prosíme o prověření podaného podnětu živnostenským a stavebním úřadem v Kostelci nad Orlicí.“

Zdroj : Městys Častolovice

Foto :  Štěpán Tomašík