V rámci Tříkrálové sbírky Charity Česká republika, která se v našem městysi proběhla v sobotu 6. ledna 2018, bylo celkem vybráno 28 474,- Kč.

Výtěžek Tříkrálové sbírky 2018 bude použit podle schváleného záměru na podporu Stacionáře sv. Františka v Rychnově nad Kněžnou pro seniory a lidi s mentálním či kombinovaným postižením – obnovení vybavení pro uživatele, pomoc konkrétním lidem a rodinám v nouzi, rodinám s více dětmi ve městě a regionu, rodinám s postiženým dítětem, na vybavení chráněného pracoviště pro lidi s lehkým mentálním postižením v Neratově, na projekty v indii: kvalifikační kurzy pro nevyučenou a nezaměstnanou mládež a dětské večerní vzdělávání v oblasti Bangalore – Karnataka, výstavbu domků pro chudé v oblasti Belgaum, projekty misie v Hondurasu a na krytí nákladů vzniklých při odstraňování následků povodní, požárů apod.

Všem, kteří do sbírky přispěli děkují Tříkráloví koledníci.