V krátkém čase, po návštěvě hejtmana Královéhradeckého kraje, zavítal do Častolovic i druhý nejvyšší představitel Královéhradeckého kraje – Mgr. Martin Červíček. Ten přijel na pozvání vedení radnice proto, aby se mohl osobně seznámit s tíživou dopravní situací, která panuje na exponovaném a hlavně nebezpečném úseku na krajské silnici č. II/318 v úseku od kruhové křižovatky k Sokolskému parku. Spolu s ním přijel i Ing. Jiří Pospíšil, vedoucí oddělení silničního hospodářství Krajského úřadu KHK. Oba pánové si s panem starostou a místostarostou Bc. Tichým prošli celý úsek, přičemž jim zástupci vedení městyse byly zdůrazněny zejména nejvíce kritické dopravní body. Výsledkem schůzky a celého jednání byla shoda na potřebě ze strany kraje vypracovat nový bezpečnostní posudek. A hlavně pak, na podkladě tohoto posudku následně uskutečnit dopravně bezpečnostní opatření k větší ochraně chodců ve zmiňovaném úseku. Sjednána byla i součinnost kraje v roce 2018 při postupu plánované opravy ulice Sokolské, která je současně i krajskou silnicí III. třídy, zejména v kritické oblasti křižovatky u základní školy.