Na včerejší Radě městyse Častolovice byl mimořádně přidán bod týkající se chodu základní školy v roce 2018, ke kterému byla pozvána paní ředitelka Bačíková. Tento bod byl zařazen panem starostou poté, co zjistil z výpisu přijatých usnesení Rady města Dobrušky /139. schůze/, konané dne 25. října 2017 toto: „Rada města Dobrušky byla seznámena s výsledky konkursního řízení na místo ředitele/ky Základní školy Františka Kupky, Dobruška ze dne 23. 10. 2017 a jmenuje Mgr. Alenu Bačíkovou, do funkce ředitelky s účinností od 1. ledna 2018 nebo dle dohody na dobu neurčitou.“

Rada městyse chtěla znát organizaci a chod školy v roce 2018. Místo vysvětlování byl v průběhu Rady městyse Častolovice podán paní ředitelkou Bačíkovou dokument, který obsahoval vzdání se místa dosavadní ředitelky Základní školy a mateřské školy Častolovice k datu 1. prosince 2017. Mgr. Bc. Bačíková jmenovala prozatímním statutárním zástupcem dosavadní zástupkyni ředitele školy Mgr. Bc. Janu Řízkovou.

I přesto, že Rada městyse Častolovice byla zaskočena rozhodnutím pí Bačíkové, poděkovala paní ředitelce za působení v naší škole a popřála hodně štěstí v jejím novém působišti. I přes rychlé loučení se dostalo na předání malé pozorností v podobě publikace o historii Častolovic.

Rada městyse chce na příštím jednání pozvat pověřenou zástupkyni, aby radu seznámila s chodem školy v přechodném období, během kterého musí zřizovatel připravit konkurzní řízení a jmenovat nového ředitele/ku Základní školy a mateřské školy Častolovice.

Zdroj: Rada městyse Častolovice

Foto: www.zs-castolovice.cz