Rada Městyse Častolovice konaná dne 4. října (RM-77-2017) se usnesla, zabývat se zvyšováním bezpečnosti v naší obci. Rada zvažuje zavedení bezpečnostních kamer na veřejných prostranstvích a obecních budovách. Návrh řešení rada rozeslala všem komisím zřízených Radou městyse k vyjádření. Kamery by v případě realizace záměru byly napojeny na Policii ČR – oddělení Kostelec nad Orlicí. Celý systém by byl pod veřejnoprávní smlouvou s Policií ČR a sloužil by pouze při řešení trestné činnosti, nedodržování obecních vyhlášek, vandalismu apod. Výsledek diskuze o kamerovém systému bude předložen zastupitelstvu městyse Častolovice. Městys Častolovice by mohl na realizaci záměru využít dotačního titul vypsaný Ministerstvem vnitra, který je zacílen na průmyslovou zónu v Kvásinách a obce dotčené touto zónou a zvýšenou trestnou činnosti v této oblasti.

Na přiložených obrázcích je první návrh sledovaných lokalit z budov v majetku obce.