Aktuálně jsme denně informováni ze všech sdělovacích prostředků o stavu a vývoji virové pandemie, která paralyzuje postupně celou naši planetu. V boji lidstva proti nečekanému, zákeřnému soupeři se však objevují i dílčí, drobné pozitivní informace. V dnešním konzumním světě, kde se úspěch a hodnota měří pouze prostřednictvím majetku se ještě nedávno zdálo být nemožné, aby se dostalo ocenění vlastnostem jako třeba solidarita, pomoc, obětavost. A přece je to tak. Lidé v naší zemi i okolních státech nezůstávají lhostejní k současné situaci a snaží se pomáhat. Ne jinak je tomu i v naší obci. Úřad městyse nakoupil materiál (látky, gumičky, nitě) a využil nezištné nabídky od tří místních dam (paní Bastlová, paní Dobiášová a paní Marková), které se pustily zdarma do šití tolik potřebných roušek pro krytí dýchacích cest. Podařilo se jim dosud ušít asi 150 kusů! Ty se využily částečně pro zaměstnance úřadu, ale hlavně jako nabídka zdarma našim častolovickým občanům, kteří si mohou roušky vyzvednout v místní lékárně. Podobnou pozornost si zaslouží ještě i tým asi 13 jiných dobrovolníků, který zformoval pan Marek Štěpánek. Jejich pomoc spočívá v nabídce možnosti nákupů a dovozu potravin pro skupinu nejvíce ohrožených, pro seniory. Vedení městyse proto velmi děkuje všem jmenovaným i dalším za pomoc!