Vážení spoluobčané, v posledních týdnech jste jistě registrovali, že svozová smluvní společnost Marius Pedersen, a.s. nedodržuje několik let fungující určený svozový den – čtvrtek. Zpravidla docházelo k posunu o jeden den. Zdůvodňováno to bylo, po našich urgencích a dotazech tím, že je komplikovaná dopravní situace vzhledem k rekonstrukci silnice č. I/11 a dochází proto ke zdržením. Asi před dvěma týdny zase nebyl odvezen komunální odpad z opravované ulice Severní. Opět mi bylo sděleno, že se tam nemohli dostat. Nebyla to pravda. Už v zimě byly problémy, že nebyly vyváženy nádoby z části ulice Havlíčkovy. Údajný důvod – namrzlá komunikace. No a nyní v tomto týdnu vše vyvrcholilo. Svoz ve čtvrtek proveden nebyl. V pátek 3. 8. se dotazuji proč. Mezitím mnoho telefonických dotazů od vás, občanů. Odpověď – zkolaboval řidič vozidla, náhradní řidič má dovolenou. To se může stát, vzhledem k tomu, že právě my i příroda čelíme tropickým teplotám. Tentýž den v poledne jsem od vedoucího dopravního provozu dostal v dané chvíli příznivou informaci – nádoby budou svezeny v sobotu 4. 8., mimo ulice Masarykovy, kde z důvodu provádění finálního povrchu komunikace bude přístup až v pondělí 6. 8. Souhlas, v pondělí 6. 8. bude svoz dokončen ulicí Masarykovou. Dnes, v sobotu odpoledne, po několika marných telefonických pokusech se nakonec dozvídám, že se tentokrát porouchalo auto (prasklá hadice) a čili svoz bude (už dvěma vozidly) v pondělí 6. 8. Okamžitě jsem volal příslušného nadřízeného – marně a tak jsem mu napsal oficiální stížnost a žádost o neodkladné jednání, aby vedení společnosti zajistilo, buď perfektní fungování svozů, nebo budeme muset zahájit kroky k ukončení spolupráce s firmou Marius Pedersen a hledat jiné řešení. Byť to s ohledem na specifičnost a určitou exkluzivitu svozu prostřednictvím známek na nádobách, by nebylo nikterak jednoduché. Prosím proto Vás, občany, ještě o trochu trpělivosti. Slibuji, že učiním vše, co bude v mých silách a možnostech, aby došlo k nápravě! Je dost pravděpodobné, že další kroky budou muset být provedeny již v součinnosti právního zástupce našeho městyse.

Bc. Miloš Tichý - místostarosta