„V úterý 13. března navečer mi volali z hasičského dispečinku, že nám u hřbitova hoří kontejner na komunální odpad, abych se tam za úřad městyse dostavil. Když jsem na místo dorazil, bylo už vše profesionálními hasiči i našimi místními vyřešeno a zabezpečeno. Když hasiči odjeli, tak jsem zjistil, že včasný zásah, který v podstatě zajistil jen nepatrnou škodu na majetku, se podařilo provést díky několika všímavým a duchapřítomným dětem. Byli to žáci z 5. tříd naší základní školy  – Honzík Svatoň (5.B), Dorotka Kainová (5.B) a Erik Batrla (5.A). Prvně jmenovaný zavolal svému tatínkovi, profesionálními hasiči, který se ihned přijel na místo podívat a dál už šlo všechno jak bylo třeba. Moc se mi líbila všímavost, rozhodnost, schopnost reagovat a řešit vzniklou situaci, s níž by si možná ani mnohem starší nedokázali poradit. Proto jsem považoval za velmi důležité upozornit na příkladné chování všech tří žáků i v základní škole, kam jsem jim za vedení radnice přišel osobně poděkovat, pochválit je před třídou a předat drobné pozornosti.“

Bc. Miloš Tichý, místostarosta