Rada městyse Častolovice z důvodu náhlého odchodu ředitelky Základní školy a mateřské školy v Častolovicích přistoupila k vypsání výběrového řízení na nového ředitele/ředitelku školy. Dle metodického pokynu z Královéhradeckého kraje a v souladu s vyhláškou 54/2005 Sb. o náležitostech konkurzního řízení a konkurzních komisí, schválila rada městyse dne 23.1.2018 konkurzní komisi. Rada městyse delegovala (schválila) 5 členů konkurzní komise. Za zřizovatele je předsedou komise starosta Ing. Zdeněk Praus a členkou Mgr. Alena Zvěřinová. Za zákonné zástupce zastupující studenty ve školské radě Petra Bašová. Za zástupce pedagogického sboru zvolila rada dlouholetou učitelku druhého stupně Mgr. Irenu Lohniskou. Za odborníka v oblasti státní správy ředitele Zákl. a MŠ Trivium Plus o.p.s. v Dobřanech Mgr. Jana Grulicha. Krajský úřad delegoval Mgr. Jana Dvořáka a Česká školní inspekce Mgr. Ivanu Bečkovou.

Zřizovateli velice záleží na naší škole a proto doufá, že v měsíci březnu doporučí konkurzní komise zřizovateli nejkvalitnějšího z uchazečů, kterého rada městyse jmenuje novým ředitelem školy.

Zdroj – starosta městyse