Již několikáté jednání zastupitelstva městyse některé opoziční zastupitelky a jejich příznivci v řadách veřejnosti v publiku nedodržují platný jednací řád zastupitelstva, který byl vydán minulým vedením obce. Již několikrát muselo dojít k přerušení veřejného jednání ZM a účastníci byli upozorněni na to, že pokud se nebudou chovat v souladu s jednacím řádem, může být přivolána policie ČR. Na posledním jednání zastupitelstva konaném 7.2.2018 se situace opakovala a několikrát byly zastupitelky upozorněny na to, aby se chovaly přiměřeně k vedení obce. Z tohoto důvodu musel předsedající zastupitelky i přihlížející spřízněné osoby z řad veřejnosti umravňovat a byl nucen vzhledem k situaci použít i ostřejší slova. Průběh jednání lze dohledat v zápise.

Závěr z celého incidentu je ten, že vedení obce zvažuje, aby celá jednání zastupitelstva byla vždy nahrávána na videozáznam, který by byl zveřejňován na www stránkách městyse. Záznam by sloužil k tomu, aby si každý občan mohl průběh celého jednání zastupitelstva pustit doma na svém počítači a udělal si své názory a závěry na průběh jednání a práci vedení obce.

Ing. Zdeněk Praus, starosta městyse