V měsíci srpnu bude od 1. 8. 2021 v Místní knihovně v Častolovicích k vidění putovní výstava příběhů z Indie „Za naše úspěchy vděčíme Vám“. Diecézní charita Hradec Králové tímto způsobem přibližuje a vypráví příběhy úspěšných absolventů projektu Adopce na dálku®.

Adopce na dálku pomáhá dětem z nejchudších indických rodin, aby se mohly vzdělávat ve svém kulturním prostředí. Mnozí z dnes již dospělých absolventů prožívali v dětství těžké chvíle kvůli nemoci nebo úmrtí jednoho z rodičů. Naštěstí se jich ujali indičtí partneři projektu Adopce na dálku®. Když se pak tito mladí lidé postavili na vlastní nohy, začali někteří sami finančně podporovat chudé děti a další jim ve svém volném čase pomáhají třeba s domácími úkoly.

Dárci Diecézní charity Hradec Králové podpořili od roku 2000 již bezmála 6700 indických dětí na cestě k lepšímu vzdělání. Dlouhodobá podpora dárců má smysl. Z absolventů projektu se v řadě případů stávají učitelé, zdravotní sestry, účetní nebo strojní inženýři. Dnes jsou z nich sebevědomí lidé, kteří se dokážou postarat o svoje rodiny a jsou přínosem pro celou indickou společnost.

Putovní výstava už v minulosti byla instalována například v Žamberku, Vamberku, Kostelci nad Orlicí nebo Rychnově nad Kněžnou.

 

Více informací najdete na webu adopce.hk.caritas.cz.